سنگبری و ساینده فولادی

ساچمه و بخصوص گریت فولادی با سختی بالا، کاربرد گسترده ای در کارخانجات تولید سنگ ساختمانی چه به جهت اثرگذاری (آنتیک کردن سنگ مرمر) و چه برش -خصوصاً درسنگ گرانیت- یافته است.

اثرگذاری بر روی سنگها با هدف آنتیک نمودن در ماشین های ایربلاست و شات بلاست صورت می پذیرد. (البته برای سایر غیرفلزات، اهداف دیگری هم در نظر است. جهت اطلاع بیشتر مطالعه سایت گروه مهندسی سطح فلز ایران پیشنهاد میگردد)

برش سنگ گرانیت در سیستمهای اره لنگی که ماشینهای شایع برش سنگ در دهه های پیشین بوده، هزینه زیادی به جهت مصرف بالای تیغه ها دربرداشت.

بیش از دو هزار سال پیش در مصر باستان به منظور ساخت اهرام ثلاثه، برای برش سنگها ازمواد ساینده غیرفلزی در روشی مشابه بهره می بردند. در دهه های اخیر با ورود ساینده های فلزی شانس کاهش هزینه های برش سنگ با این روش به وجود آمد . ازاین رو متخصصین با اضافه نمودن ساینده های شکسته و مقدار یک سوم از نوع  کروی باسختی بالا (درکنار ساینده های غیرفلزی) به سیال قابل چرخش در مدار خنک کننده ی تیغه ها (بصورت پالپ)  علاوه بر افزایش سرعت برش در عملیات، مصرف تیغه ها را نیز تا حد مطلوبی کاهش دادند.

خالی

25

خالی

ملاک مصرف برای کارخانجات سنگبری، مصرف مواد ساینده  به ازای برش یک متر سنگ میباشد. شایان ذکراست امروزه نزدیک به ۱۰ درصد کارخانجات برش سنگ جهان از این روش بهره میبرند.

 ساینده های فلزی قابل مصرف در صنعت سنگبری به شرح زیر است

sangbori