تاریخچه

خالی

خوشنامی اتفاقی نیست

ذوب فلزات اکبری بیش از پنجاه سال پیش، در سال ۱۳۴۰، هم عصر با استقرار صنایع زیر بنایی کشور، با تأسیس کارگاهی کوچک در یکی از محله های جنوب تهران، پا به عرصه صنعت کشور نهاد.

خالی

17

خالی

این کارگاه جایگاه خود را با تولید قطعات تمام شده ریخته گری، از قبیل قطعات ماشین های صنعتی و معدنی، آب و برق، انواع یاتاقان و قطعات ضد سایش سنگ شکن و… درصنعت باز نمود؛ به طوری که پس از دو دهه به یکی از واحدهای خوشنام در سطح کشور تبدیل شد. در ابتدای دهه ۶۰ جنگی ناخواسته به کشور عزیزمان تحمیل گردید، و با توجه به نیاز روزافزون صنایع تمیزکاری، شات پینینگ و سنگبری، این واحد برای اولین بار اقدام به تولید ساچمه و گریت شات بلاست (از نوع چدنی) نمود که مانع از خروج مقدار متنابهی ارز از کشور گردید.

در ادامه، کارخانه ذوب فلزات اکبری در ابتدای دهه ۷۰، با هدف کسب سهم بیشتری از بازار جهانی و در کنار احترام به سیاستهای زیست محیطی جمهوری اسلامی، پس از مطالعات امکان سنجی و شناخت عمیق درخواست مشتری، ضمن توسعه مکانی و نیز ارتقاء سطح ماشین آلات و تجهیزات، مبادرت به تولید ساچمه و گریت فولادی پرکربن  برای اولین بار در ایران نمود.

بدین ترتیب سایت جدید در کیلومتر ۴۵ جاده تهران – گرمسار، شهرک صنعتی پایتخت (علی آباد) در زمینی به وسعت نزدیک به ۵۰۰۰  متر مربع که ۳۲۰۰ متر آن را بنای کارگاه های ریخته گری، عملیات تکمیلی، تراشکاری، انبار و آزمایشگاه و … تشکیل می داد، تأسیس گردید.

خالی

DSC02535

خالی

کارخانه ذوب فلزات اکبری درطی این سالها موفق به دریافت تقدیرنامه و گواهینامه های متعددی گردید که ذکر آنها خارج ازحوصله این مجال است و تنها به مهمترین آنها؛ یعنی دیپلم افتخار درتولید ساینده های فلزی، همچنین کسب گواهینامه از دانشگاه اوکراین و  انتخاب به عنوان پیشکسوت برتر از اتحادیه ذوب فلزات تهران اشاره می نماییم. افتخار مشارکت در تدوین استاندارد تولید و آزمونهای ساینده های فلزی و در ادامه، دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ از شرکت توف نورد آلمان و اینک دریافت اولین نشان استاندارد ملی ایران در تولید ساچمه و گریت فولادی پرکربن به شماره ۳-۱۳۶۸۶ گویای اهمیتی است که مشتری مداری برای مدیران این مجموعه دارد.

هم اکنون این مجموعه، با استقرار سیستم کنترل کیفیت و تجهیز کامل آزمایشگاه خود، محصولی مرغوب و کاملاً منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی به بازار عرضه می نماید. تا علاوه بر جلب هر چه بیشتر رضایت مشتری، تلاش تمامی کسانی که در این راه با ما همراه بوده اند را، ارج نهاده باشد.

خوشنامی ما پاداش پنجاه سال تلاش مستمر و خستگی ناپذیر است

خالی