sachme9
ساچمه

 

STEEL SHOT   ساچمه فولادی

 

ساچمه ی تولیدی کارخانه ی ذوب فلزات اکبری ازنوع  فولادی پرکربن است. از نظر دانه بندی یکدست، و از نظرساختاری، دارای ریزساختار مارتنزیتی از نوع تمپرشده می باشد که  این امر موجب گردیده در محدوده ی سختی مطلوبی قرار گیرد که علاوه بر برآوردن انتظارات در پروسه ی تمیزکاری، مقاومت خوبی در برابر ضربه  و بالتبع طول عمر بیشتری داشته و استفاده از آن مقرون به صرفه باشد. علاوه بر این، کرویت یکسان این ساچمه، موجب بالانس مخلوط عملیاتی و کاربرد گسترده ی آن در عملیات شات پینینگ گردیده است.

تضمین کننده ی موارد فوق، واحد کنترل کیفیت این کارخانه است که به طور مداوم محصول را بازرسی کرده و آن را از نظر مطابقت با استاندارد ملی ۳-۱۳۶۸۶ بررسی می کند.

ساچمه های فولادی بر حسب اندازه ی سختی، عموماً به دو گروه قابل تفکیک هستند:

۱- معمولی (L)، سختی در محدوده ی ۵۳۰-۳۹۰ ویکرز
۲- میانی (P)، سختی در محدوده ی ۶۱۰-۴۷۰ ویکرز

ساچمه های گروه L، طبق استاندارد ملی ۳-۱۳۶۸۶ تولید شده  و در عملیات تمیزکاری بعد از ریخته گری، پوسته زدایی، زنگ زدایی و … استفاده می شود.
تولید ساچمه های گروه P در کارخانه ذوب فلزات اکبری بر حسب نیاز و به سفارش مشتری انجام می شود. دانه بندی این گروه در محدوده ی S70-S140 بوده و در پروسه ی شات پینینگ  با اهدافی همچون پلیسه زدایی، فورجینگ میکرونی، از بین بردن تنش، سخت کردن سطح و… مورد استفاده قرار می گیرد.

sachme